Většina diet doporučuje minimálně 3 hodiny před spaním nejíst. Pak je tu ale warrior dieta, česky dieta válečníka. Ta spočívá naopak v nočních nájezdech na ledničku. Předtím ale člověk celý den hladoví. K čemu je tenhle typ stravování dobrý?
S dietou válečníka přišel před více než čtvrt stoletím člen izraelských speciálních jednotek Ori Hofmekler. Ten během svého pobytu v armádě zjistil, že když přes den hladoví a večer potom vše, co zameškal, dohání, má daleko více energie, uvádí Vlasta.
Jen jogurt nebo vařené vejce
Warrior dieta je založená na tom, že člověk celý den od rána do večera nejí. Měl by držet minimálně patnáctihodinový půst. Během toho si můžete dát maximálně jogurt nebo vařené vajíčko, a to pouze v případě, že je vám z hladu špatně.
Večer si ale potom smíte dopřát, cokoli vás napadne. Velké porce masa, sýry, ovoce i zelenina jsou povoleny. Měli byste se vyhýbat sladkým jídlům a smaženému. Můžete si ale dovolit klidně i půlnoční svačinku těsně předtím, než jdete do postele.
Dieta by podle webu Transformers42 měla pomoci s hubnutím, ale také člověka po čase dodržování nabít energií. Jakmile s ní nicméně přestanete a vrátíte se k běžnému režimu, velmi pravděpodobně vám hrozí jojo efekt.
Odborníci před dietou varují
Dieta válečníka podle webu Lifee představuje mnohá rizika. Odborníci varují především před účinky na ženské tělo. Ženy se při dodržování tohoto životního stylu mohou cítit často unavené, trpět nespavostí, dokonce trpět reprodukčními problémy.
Celkově pak člověku hrozí, že během dne bude mít hlad, což má vliv na jeho psychické zdraví. Lidé se stávají nevrlými, je těžké s nimi komunikovat. Dieta by jednoduše neměla být o tom, že člověk hladoví.
Podle serveru Běhej srdcem navíc nesedí ani část s tím, že po čase budete mít více energie. Při dodržování dlouhodobého půstu naopak budete čím dál unavenější a vašemu tělu bude mnoho věcí chybět. A to i přesto, že se je během večera a noci pokoušíte doplnit.
Zdroj: Běhej srdcem, Transformers42, Rise by performance, Lifee, Vlasta
Autor: Šárka Cvrkalová