Těstoviny jsou vděčné jídlo, které se v mnoha podobách objevuje na stolech snad v každé domácnosti. Můžete si je připravit nasladko i naslano, mnozí milují i takovou klasiku, jako jsou těstoviny polité kečupem.
Právě s vařením těstovin se rozhodl poradit nositel Nobelovy ceny za fyziku Giorgio Parisi. Tento vědec přispěchal s návodem, jak při vaření těstovin, vzhledem k dnešní poměrně drahé době, kdy jdou ceny neskutečně rychle nahoru, nějakou tu korunu ušetřit.
Pasivní vaření těstovin
Už jste někdy slyšeli o pasivním vaření těstovin? Pokud ne, pak jste asi ještě nikdy nepřišli do kontaktu s vynálezem držitele Nobelovy ceny za fyziku.
Již zmíněný Giorgio Parisi totiž poradil italským kuchařům, jak vařit těstoviny a ušetřit při tom nějakou korunu k dobru. Svůj nápad nazývá pasivním vařením těstovin.
O co jde?
Zarážející je už jen fakt, že nositel ceny za fyziku radí italským kuchařům – kdo jiný se ve vaření těstovin vyzná tak dobře, jako právě Italové?
Přesto si Giorgio svůj fígl nenechal pro sebe. Radil kuchařům, aby vhodili těstoviny do vroucí vody, nechali je tak dvě minuty, poté hrnec přikryli pokličkou a vypnuly plamen na sporáku.
Kdo by chtěl jíst gumové těstoviny
Možná už tušíte, že Giorgio Pasiri se svým nápadem u italských kuchařů příliš neuspěl. Ba naopak, dočkal se tvrdé kritiky, do které se pustili italští kuchaři – například Antonello Colonna, kuchař, který svého času vařil pro fotbalový národní tým.
Nechal se slyšet, že pokud by se těstoviny vařily tímto způsobem, rozhodně by nebyly al dente, jak má většina lidí nejraději, ale byly by odporně gumové. A kdo by chtěl jíst gumové těstoviny?
Zdroj: ansa.it, independent.co.uk, cnn.iprima.cz
Autor: Natálie Kabourková