Opékání chleba není žádná novota. Lidé opékají chléb již od římských dob, ačkoli je pravda, že dříve k tomu využívali otevřený oheň, zatímco my dnes sáhneme po podstatně pohodlnější variantě v podobě topinkovače.
Topinkovač bychom dnes našli ve většině domácností. Používáme jej tehdy, když dostaneme chuť na topinku s česnekem, připravujeme si je ale i na sladký způsob. I když si to možná neumíte představit, věřte, že při používání topinkovače lze napáchat nejednu chybu. Kdo ví – možná při práci s topinkovačem chybujete i vy.
Nečistíte zásobník
Většina toustovačů je dodávána s vestavěným zásobníkem na drobky, což je malý, odnímatelný podnos na dně toustovače, který je vyroben tak, aby zachytil drobečky.
I když většina z nás ví, že tam takovéto místečko je, málokdo už si najde čas na to, aby ho pravidelně čistil. Ruku na srdce – vy to děláte?
Vytahujete chleba nožem
Může se stát, že opečený chleba nevyskočí, a úplně první věc, která vás napadne, bude sáhnout po příborovém noži a chleba jednoduše vytáhnout.
To ale nikdy nedělejte. Vložení nože do toustovače umožňuje, aby elektřina v toustovači protékala nožem a pak do ruky, což může vést k šoku.
Vkládáte toho do toustovače příliš mnoho
Už jste někdy doslova přecpali toustovač? Například v moment, kdy jste měli hladové strávníky u stolu a chtěli jste jim co nejdříve tzv. zalepit pusu kusem žvance?
Tohle je bohužel další poměrně častá chyba. Když do toustovače vložíte příliš mnoho kousků chleba, dráty toustovače se zcela zastíní.
Co to způsobí? Zatímco strana chleba dotýkající se drátů bude spálená a černá, zbytek pečiva zůstane chladný. A to od topinky asi úplně nechcete, že ne.
Zdroj: Tasteofhome.com, dailynationtoday.com, mashed.com
Autor: Natálie Kabourková