Máte rádi popcorn? Sám o sobě pokrm není nijak nezdravý, dodává tělu vlákninu a bílkoviny. Vyzkoušet ale můžete také popcorn z amarantu, který je navíc plný fosforu, draslíku a hořčíku.
Amarant je rostlina patřící mezi pseudoobiloviny. Znamená to, že sice nepatří k obilným travám, v kuchyni se ale využívá v podstatě stejně, vysvětluje WebMD.
Potravina obsahuje vysoký obsah vitamínů a aminokyselin. Velké množství želena dělá amarant vhodným pro lidi trpící chudokrevností, do těla ale dodává také další minerály, ke kterým patří fosfor, draslík a hořčík.
Zařaďte ho do každodenní stravy
Některým lidem se amarant doporučuje konzumovat denně. Jde především o osoby se sníženou hladinou vitamínů, sportovce a osoby bojující s chronickými nemocemi, uvádí Green Healthy Cooking.
Chybu ale neudělají ani zcela zdraví lidé, pokud dají amarantu pravidelně šanci. Potravina zpomaluje stárnutí, reguluje hladinu cukru v krvi, pomáhá proti střevním onemocněním a má také pozitivní vliv na duševní zdraví.
Amarantový popcorn
Z amarantu se dá připravit celá řada pokrmů. Patří k nim například kaše, kterou můžete jíst nasladko i naslano, puding nebo právě amarantový popcorn. Ten uděláte doma velmi snadno.
Připravte si půl šálku amarantu, 3 lžíce kakaa, rozinky a 3 lžíce medu. Ve vysokém hrnci amarant zahřívejte, dokud nezačne pukat podobně jako kukuřice. Do pánve dejte med, přisypte vypukaná semínka a vše smíchejte.
V míse pak popcorn dobře promíchejte s kakaem a rozinkami. Směs se následně konzumuje po vychladnutí. Chutí připomíná slazený popcorn z kukuřice, má ale navíc celou řadu vitamínů a minerálních látek.
Zdroj: Healthline, WebMD, Green Healthy Cooking, Daily Burn, Jíme to
Autor :Šárka Cvrkalová