Izolační pěnu má ve své dílně každý správný kutil. Mít ji po ruce se určitě hodí, a to nejen pro její klasické využití, které známe asi úplně všichni. Možná to nevíte, ale jsou i další zajímavé způsoby, jak se dá izolační pěna použít. A některé z nich vás určitě překvapí!
Jak a k čemu využít izolační pěnu kromě toho, k čemu je primárně určena? To se dozvíte, pokud si přečtete následující řádky!
Kreativitě se meze nekladou
Koho by napadlo vzít izolační pěnu a něco z ní vyřezat? Vyřezávání ze dřeva je klasika, kterou známe, ale vyrobit něco z izolační pěny?
Proč ne! S trochou trpělivosti z ní můžete vyřezat naprosto cokoli – letadélko, autíčko nebo zkrátka cokoli jiného. Tak co, zkusíte to?
Chraňte křehké věci
Už jste někdy posílali něco křehkého a ve finále jste zjistili, že se daná věc během přepravy z bodu A do bodu B rozbila nebo poškodila?
To dokáže naštvat. I když na krabici nakreslíme znak křehkého obsahu – skleničku – přepravci na to bohužel někdy neberou zřetel a s balíky kolikrát zacházejí špatně.
Jak zabránit rozbití křehkého balíčku? Použijte izolační pěnu! Zabalte daný předmět do pytlíku nebo do tašky, vložte ho do krabice, přikryjte pytlem, aby nehrozilo ušpinění, a poté prázdná místa v krabici utěsněte pěnou. Budete tak mít jistotu, že se přepravovaným věcem nic nestane.
Zabraňte plísni
Při stavbě domu lze izolační pěnu využít mimo jiné i jako prevenci proti vzniku plísní v rozích. Často se stává, že rohy vnějších stěn zůstávají prázdné, a tím pádem i náchylné k vytvoření plísní.
Neizolovaný prostor umožnuje kondenzaci chladnějšího vzduchu, čemuž lze předejít právě tak, že prázdné rohy vyplníte izolační pěnou.
Upevněte vanu
Pořídili jste si novou vanu a po její instalaci na místo máte nepříjemný pocit, že se ohýbá pod vaší váhou? Či snad máte dojem, že se pohupuje?
I v tomto případě vám může pomoci izolační pěna. Nejdříve naplňte vanu vodou více jak do poloviny, aby byla opravdu zatížená.
Poté prostor pod ní vystříkejte izolační pěnou a nechte ji, ať pěkně „nabobtná“ a pevně usadí vaši novou vanu.
Zdroj: familyhandyman.com, thisoldhouse.com
Autor: Karolína Nezbedová