V České republice na ni narazíme jen velmi vzácně. Lví hříva, známá také jako korálovec ježatý, se vyskytuje v lesích Asie a Severní Ameriky. Tato houba se již po staletí využívá v čínské a japonské medicíně a její přínos pro zdraví je velmi pozitivní. Poznejte je, třeba vám tato houba pomůže také.
Roste především na kmenech starších listnatých stromů. V České republice se dá sice výjimečně najít, nejčastěji se s ní ale setkáváme v některých lécích, které se dají koupit v lékárně. Dá se sehnat v kapslích, ale i samostatně jako sušená směs.
Pozitivní účinky na trávicí systém
Na první pohled možná nevypadá lákavě. Své jméno si vysloužila podle vzhledu, bílé třásně rostoucí z jejího klobouku totiž skutečně lví hřívu připomínají.
V zahraničí se v kombinaci s jinými houbami používá do běžných pokrmů, jinak ale slouží také jako součást mnoha léčiv. Podle serveru Healthline má velmi pozitivní účinky především na trávicí systém.
Houba posiluje činnost trávicího traktu, reguluje jeho rychlost i výkon. Podporuje vylučování žaludečních šťáv, zlepšuje trávení i činnost sleziny. Je vhodná například i při dietách ve chvílích, kdy se člověk vyrovnává s náhlou změnou stravy.
Posiluje nervový systém
Kromě toho, že pomáhá s mnoha fyzickými problémy, dokáže lidskému tělu podle webu Mind Body Green pomoci také z psychického hlediska. Lví hříva celkově posiluje nervový systém.
Její konzumace dopomáhá klidnému a pravidelnému spánku, celkově zklidňuje a harmonizuje lidské tělo. V medicíně je známá jako bojovník proti stresu a většině civilizačních chorob, které jsou spojeny s hektickým stylem života.
Lví hříva pak dále snižuje hladinu cholesterolu, podporuje imunitní systém, urychluje regeneraci pokožky a dopomáhá tak i ke zdravé pleti. Důvodů, proč ji zařadit na jídelníček, je opravdu mnoho. V České republice však bohužel její konzumace vyjma prášků a doplňků stravy není příliš snadná.
Zdroj: Mind Body Green, Forbes, Healthline, Medical News Today
Autor: Šárka Cvrkalová