Většina lidí si ani neuvědomuje, že některé potraviny skladuje špatně. Jsou na to například zvyklí z domova nebo je jiný způsob ani nenapadne. Příkladem je kečup, který mnoho lidí skladuje ve skříňce a on přitom má být v lednici. Ačkoliv ani to se neví přesně.
Správné skladování kečupu dokonce zveřejnila společnost Heinz na svém twitteru, kam rovnou dala i anketu, zda lidé skladují kečup v lednici, nebo ve skříňce. Lednička vyhrála!
Dva tábory, dva názory
Této anketě předcházela heslovitá věta „Kečup. Jde. Do. Lednice“, kterou vidělo přes 4 miliony uživatelů a rozpoutala se diskuze, na jejímž základě vznikla zmíněná anketa.
Nejčastějším argumentem zastánců skladování ve skříňce bylo, že jim nechutná studený kečup. Další argumentovali, že v restauracích či na stáncích bývá kečup také venku, a ne v lednici.
Jiní nechápali smysl diskuze, protože jakmile je kečup otevřený, patří přece do skříňky a je to.
Stejná diskuze proběhla již v roce 2017 a společnost Heinz k ní sdělila své stanovisko.
„Kvůli své přirozené kyselosti je kečup Heinz skladovatelný ve skříňce, ale po otevření jej chlaďte v chladničce, abyste zachovali kvalitu produktu,“ připomněl server CNN Business odpověď společnosti.
Kde tedy skladovat kečup?
Odpověď vlastně dala společnost Heinz. Lze obojí, ale v ledničce zachováte i kvalitu kečupu.
Navíc přímo na etiketě stojí, že po otevření patří kečup do lednice a má být spotřebován do 8 týdnů.
Odborníci však říkají, že ve skutečnosti není nutné uchovávat kečup v lednici. Nejenže obsahuje ocet, ale rajčata jsou přirozeně kyselá, což pomáhá uchovat produkt při pokojové teplotě.
Z toho tedy vyplývá, že je skladování kečupu závislé zejména na osobních preferencích každého člověka.
Pokud máte raději studený kečup, tak jej uchovávejte v lednici. Máte raději teplý kečup? Tak ho bez problémů skladujte ve spíži.
V obou případech ale dbejte instrukcí, že byste měli kečup spotřebovat do 8 týdnů po otevření.
Zdroje: Twitter, CNN Business,
Autor: Soňa Jiroutová