Co má sexuální obtěžování společného s bulimií? Hodně, své o tom ví i Russell Brand

Zdroj: s_bukley / Shutterstock.com

Russell Brand je známý komediální herec a aktivista z Anglie. Jeho jméno se neodmyslitelně pojí s vytříbeným vtipem a neodolatelným šarmem. Ženy po něm šílí. Russell je svérázný humanitární pracovník, který si prošel mnoha životními útrapami.

Ani jemu se totiž nevyhnula porucha příjmu potravy. Svět o něm ví, že se mu rozpadlo manželství. Že bojoval se závislostí. Ale co už třeba tolik lidí netuší, je skutečnost, že jako mladý kluk trpěl bulimií.

Jako dítě byl při těle

Známý komik, který hýří vtipem, na sebe prozradil, že jako dítě rozhodně nepatřil k nejhubenějším. Ba naopak byl pěkně oplácaný.

Vyrůstal jako jedináček s nadváhou. Sám řekl, že jeho boj s bulimií byl značně ovlivněn jeho izolací. „Trpět bulimií je hrozné, ale hodně jsem zhubl, když jsem to potřeboval,“ informuje o Russellových slovech server sick-celebrities.com.

Měla na bulimii vliv šikana?

Mimo přiznání o bulimii, kterou si Russell prošel, otevřel ještě stinnější vrátka své minulosti. Prozradil totiž, že byl jako dítě nejen šikanován, ale také sexuálně zneužíván.

„Sexuální zneužívání může vést k rozvoji posttraumatické stresové poruchy (PTSD). Výzkumy ukazují, že neléčená PTSD může výrazně ztížit vyléčení z poruch stravovacího chování,“ vysvětluje web eatingdisorderhope.com.

Podle něj je důležité si uvědomit, že nízké sebevědomí je u lidí s poruchami příjmu potravy běžné. „Brand se také podělil o to, jak zažil šikanu jako dítě. Bohužel je to běžné i u lidí s poruchami příjmu potravy.“

U mužů se o tom příliš nemluví

Bulimie a další poruchy příjmu potravy jsou mnohem více spojovány s ženami. Je pravdou, že u mužů se o tom příliš nemluví. Je to takové společenské tabu, které ale nenaznačuje, že by se muži nepotýkali s bulimií nebo anorexií.

„Brandův příběh přináší povědomí o tom, že muži s těmito problémy bojují, ale že je v pořádku, když chlapci mluví o emocionální bolesti a hledají pomoc. Tlak, kterému chlapci čelí, aby byli tvrdí, je běžnou překážkou pro muže, kteří dostávají péči o duševní zdraví, kterou potřebují a kterou si zaslouží,“ píše web eatingdisorderhope.com.

Zdroj: sick-celebrities.com, eatingdisorderhope.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz