Libujete si v netradičních pokrmech? Nedělá vám problém ochutnat pochoutky ze světa, ze kterých by se jiným natřikrát obrátil žaludek? V tom případě pro vás máme další netradiční dobrotu, která pochází z Jižní Koreje.
O čem bude v dnešním článku řeč? Podržte se: představíme vám totiž genitální pochoutku, jejíž domovinou je Jižní Korea. Seznamte se s jídlem, které nese jméno Gaebul.
Ryba, která vypadá opravdu zvláštně
Pod názvem Gaebul se ukrývá tradiční a oblíbené občerstvení v Jižní Koreji. Natrefíte tam na něj prakticky na každém rohu – nejen v restauracích, ale i na ulicích a ve stáncích.
Na první pohled nejde o nic lákavého. Pokud tedy zastáváte názor, že člověk jí především očima, na tomto jídle byste si nepochutnali.
Gaebul se někdy též nazývá rybí penis a to právě kvůli vzhledu. Jde o na pohled zvláštního mořského tvora, který sice není žádným „modelem“, ale miluje ho celá země.
Připomíná genitál
Jak už asi tušíte, Gaebul svým vzhledem připomíná mužský genitál. „Skutečné vědecké jméno tvora je Urechis unicinctus,“ informuje travelfoodatlas.com.
Někdy se o něm hovoří jako o tlustém parazitickém červu. Ani jedno pojmenování není zrovna lichotivé, to se musí nechat.
Gaebul je určitý druh mořského červa, který žije v písku a bahně na mořském dně. Díky svému narůžovělému až hnědému vzhledu se velmi podobá mužské intimní části. Odtud pochází název rybí penis.
Zvyšuje mužskou potenci?
Možná za to může onen tvar, kterým Gaebul připomíná mužské intimní partie, protože se o tomto pokrmu hovoří ve spojitosti s afrodiziakálními účinky.
Gaebul je jako pokrm je známý a často konzumovaný zejména pro své údajné afrodiziakální účinky. „Říká se o něm, že zvyšuje výkon mužů v posteli,“ píše sunnysidecircus.com.
Jak chutná?
Hlavní kulinářskou vlastností Gaebulu je jeho velmi tuhá textura. Už jen to může mnohým zahýbat žaludkem.
Zatímco chuť červa je ze začátku spíše neutrální, Korejci tvrdí, že skutečná chuť se uvolňuje při žvýkání.
Čím buclatější, tím lepší
O tom, že je Gaebul v Jižní Koreji velmi oblíbeným pokrmem, hovoří fakt, že ho lze v čerstvé podobě nalézt na trzích po celý rok a je běžným jídlem, které se dá objednat v restauracích.
Čím jsou větší a baculatější, tím jsou kvalitnější. Když je červ ještě naživu, odstraní se oba jeho konce a nakrájí se na jemné plátky. Korejci obvykle jedí Gaebul syrový a stále se svíjející.
Zdroj: travelfoodatlas.com, sunnysidecircus.com
Autor: Karolína Nezbedová