Chcete letos na Vánoce připravit kapra trochu jinak? Nebo potřebujete poradit, co se zbytkem rybího masa, které vám po štědrovečerní večeři zbylo? Kapří hranolky jsou ideální pochoutkou k bramborovému salátu, chutnají skvěle ale také jen tak s majonézou.
U nás doma se vždy bramborový salát dojídá ještě 3 dny po Štědrém dni. A jíst k němu stále stejného smaženého kapra je upřímně trochu nuda. Udělat si k němu ale třeba na druhý den ze zbytků ryby hranolky, to už je něco jiného.
Kapr tak trochu jinak
Kapří hranolky neobsahují kosti, a u jídla se tak nemusíte bát, že budete muset během večera volat záchranku. Kromě toho jsou naloženy v marinádě, která přebije typickou bahnitou chuť kapra.
Na tomhle pokrmu si pochutnají milovníci ryb, ale také ti, kteří klasického smaženého kapra příliš nemusí, uvádí Lidovky. A je jen na vás, zda si je dáte na Štědrý den nebo je budete jíst se salátem až o den později.
Jak na kapří hranolky podle Punčocháře?
Kapří hranolky má velmi rád například slavný český šéfkuchař Jan Punčochář. Ten je tradičně podává s koprovou majonézou, jak nedávno prozradil na svém instagramu.
Na přípravu kapřích hranolek budete potřebovat 700 gramů filetů z kapra, sůl, sójovou omáčku, mletý zázvor, česnek, chilli papričku, hladkou mouku a olej.
Filety nakrájejte na tenké hranolky. Do mixéru vložte veškeré koření, bylinky a sójovou omáčku. Vše rozmixujte a do vzniklé marinády naložte kapří hranolky. Ty marinujte ideálně přes noc. Druhý den je lehce osolte, obalte v mouce a smažte v oleji.
Hranolky si pak dopřejte s bramborovým salátem nebo nějakou dobrou majonézou. Chutnají skvěle na Štědrý den, ale i kdykoli jindy během roku. Tenhle recept budete totiž rozhodně chtít opakovat častěji než jen jednou za 12 měsíců.
Zdroj: Instagram, Lidovky, Forbes, TV Nova
Autor: Šárka Cvrkalová