Měl to být příjemný několikadenní výlet do Bruselu, nakonec z toho byl zážitek, na který bude vzpomínat ještě dlouho. Iva Pazderková vyrazila s partnerem do Bruselu, kde měla herečka plánované vystoupení. Ještě předtím si ale zašli v centru města na místní specialitu.
Chuť na belgické mušle vyšla Ivu Pazderkovou hodně draho. Mušle si „vydupala“ a později toho hořce litovala. Dostala totiž otravu jídlem.
Prosadila si svou
Pár využil volného odpoledne v Bruselu, kde měli několik hodin času před večerním vystoupením. Při procházce městem dostali hlad.
Tehdy ale přišel menší spor. Zatímco Ivin partner Hynek chtěl zajít na belgické hranolky, Iva dostala chuť na belgické mušle. Prosadila si svou, Hynek jako gentleman ustoupil a skutečně zašli do restaurace, kde si Iva dala vytoužené mušle. Hynek měl steak.
Volba jídla byla velká chyba
Možná kdyby si Iva nestála za svým a dala na přítelovy chutě na hranolky, nemusela by se potýkat s opravdu nepříjemným zdravotním stavem.
Z mušlí, na kterých si toho odpoledne pochutnávala, totiž dostala otravu jídlem. Otrava mušlemi je přitom velmi vážná a opravdu nepříjemná, v některých případech dokonce končí smrtí.
Zrušila plánovaná vystoupení
Místo přítele tak Iva v Bruselu objímala záchodovou mísu. Kvůli svému zdravotnímu stavu také byla nucena zrušit plánovaná vystoupení.
„Tímto se chci všem, co jste v Bruselu přišli na moje povídání a zpívání, a všem, co máte jít na Fidlovačku, omluvit. Kdybych jen trochu byla schopná a mohla se vzdálit od WC a stát minutu bez omdlení, hrála bych. Ale protože jsem si se svým klukem nedala včera hranolky, jsem otrávená,“ omluvila se Iva Pazderková.
Mořské plody mohou být nebezpečné
Špatně upravené mořské plody vám mohou zadělat na nepříjemné problémy. Nejen mušle, ale i další plody moře v sobě běžně obsahují bakterie, které mohou způsobit zdravotní potíže.
„Mořská bakterie Vibrio parahaemolyticus se vyskytuje ve velké části světových oceánů. V určitém množství za jistých podmínek u lidí vyvolává žaludeční křeče, vodnatý průjem, zvracení, nevolnost nebo horečku,“ vysvětluje web spotrebitele.dtest.cz.
Většinu potíží lze vyléčit doma, v některých případech je nutná hospitalizace. Mořské plody je tedy potřeba zpracovávat správně, především dbát na dostatečnou tepelnou úpravu.
Zdroj: Blesk, Super, zoom.iprima.cz, spotrebitele.dtest.cz
Autor: Natálie Kabourková